Voor wie - Voortgezet onderwijs


Voortgezet onderwijs

Hoe geven we burgerschap in onze school vorm? Hoe zorgen we met elkaar als docententeam dat leerlingen zich positief gedragen? Dat mentoren met elkaar een doorgaande mentoraat ontwikkelen? Hoe zorgen we dat leerlingen meer verantwoordelijkheid krijgen en nemen, dat zij een 'stem' krijgen en goed gebruiken?

De democratische school
Sinds 1999 worden er op basisscholen goede ervaringen opgedaan met het programma De Vreedzame School. Inmiddels werken zo’n 900 basisscholen volgens dit principe. De school en de klas zijn een democratische gemeenschap, waarin iedereen zich gehoord, verantwoordelijk en betrokken voelt, en waar conflicten constructief worden opgelost door leerlingen zelf. Onderzoek laat zien dat leraren een verandering ervaren in het gedrag van leerlingen en in het sociale klimaat in school.

Vreedzaam in het voortgezet onderwijs
Het programma De Vreedzame School is doorontwikkeld en geschikt gemaakt voor het voortgezet onderwijs. Oók leerlingen in het vo zijn in staat om met elkaar een democratische gemeenschap te vormen en hebben baat bij de lesactiviteiten. We streven ernaar om leerlingen te leren:

  • op een democratische manier met elkaar beslissingen te nemen
  • constructief conflicten op te lossen
  • verantwoordelijkheid te nemen voor elkaar en voor de gemeenschap
  • een open houding aan te nemen tegenover verschillen tussen mensen
  • volgens welke principes onze democratische samenleving is ingericht

Het programma voor het voortgezet onderwijs richt zich op doelen op het niveau van de leerlingen (sociale competenties), maar ook op het niveau van de docenten en op schoolniveau. We bieden een samenhangend programma waarmee scholen een bijdrage kunnen leveren aan de persoonlijke, sociale en maatschappelijke (burgerschaps)vorming van hun leerlingen.

Meer lezen
Het artikel 'Lessen in democratie, Praktijkschool Apeldoorn' in KlasseApart, Mei 2018 (pdf)
De flyer 'Democratie kun je leren' (pdf)

Meer informatie
Wilt u meer weten over Democratie kun je leren in het VO, neem dan mailcontact op via het Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

X


Deelnemen

De Vreedzame School is een compleet programma voor sociale competentie en democratisch burgerschap. De Vreedzame School is een product van de CED-Groep.

Kennismaking, invoering en aanmelding

Contact opnemen

Secretariaat De Vreedzame School
Hoofdweg 70, 3067 GH Rotterdam
010 - 4071599Inloggen

copyright © 2023 - CEDgroep   |   Webproductie POINT OF VIEW